Çelik Kasa Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu sektördeki çeşitli firmaların web sitelerinden ve müşterilerimizden edindiğimiz izlenimler sonucu bazı yanlışları düzeltmek ve müşterilerimizi bilinçlendirmek adına hazırladığımız rehberi mutlaka okuyun.

1- Bir kasaya güvenebilmeniz için kapak kalınlığının minimum 8 mm ve dış gövde kalınlığının minimum 4 mm olması gerekmektedir. Size kapak kalınlığı söylenen kasanın gövde sac kalınlığını mutlaka öğrenin. Hırsızlar kasaları çoğunlukla kapaktan açmaya çalışır, 6 mm ‘e kadar olan kapak zorlamaya mutlaka yarılır. 6 mm ve sonrası sac kalınlıkları ancak oksijen kaynağı ile kesilebilir.

2- Kasanız hafif olursa hırsız tarafından götürülme ihtimali vardır. Kasanızın ağırlığını mutlaka öğrenin ve yeterli görmüyorsanız yere monte edilebilir olmasına dikkat ediniz.

3- Piyasada satılan ve platin denen malzeme; 6 mm den başlayan saca verilen ” Platine Sac ” isminden gelen aldatmacadır.

4- Kasada kullanılan kilit ve şifrenin arkasında mutlaka dışarıdan gelebilecek darbelere karşı takviye kullanılmalıdır. Aksi takdirde patlatılabilir.

5- Kullanılan kilit ya da şifrenin altında mutlaka çelik bulunmalıdır aksi takdirde matkapla delinip açılma ihtimalleri vardır.

6- Dış sac ile iç kılıf arasına dolgu malzemesi olarak kum, beton, izocam, cam suyu vb. malzemeler kullanılmaktadır. Kasa sacı yeterli kalınlıktaysa emniyet açısından bir fark yoktur, kasanın sağlam olması dolgusundan çok kullanılan sacın kalınlığına bağlıdır.

7- Pazarlamacılardan ve kamyon üstünde direk satış yapan firmalardan mal alırken iyi karar verin, başınıza bir iş gelirse karşınızda muhatap bulamaya bilirsiniz!

SAYGILARIMIZLA